Feng Šuej vo Vašej obývačke

Obývačka je reprezentatívnym miestom. Tvrdí to aj staročínske umenie feng šuej a veru niečo na tom pravdy bude . Položte si otázku, kam usádzate hostí, keď k vám prídu na návštevu? Väčšina do obývačky, pravda?! V obývačke trávite čas s rodinou, ale aj priateľmi, preto by ste mali dbať na jej zariadenie, ktoré bude zároveň vašou vizitkou. Inšpirujte sa týmito radami feng šuej, aby ste sa v obývačke cítili príjemne.

Príjemná atmosféra

Chcete dosiahnuť príjemnú atmosféru v obývačke? Tú dosiahnete vďaka zladenému nábytku, ktorý bude kombinovaný farbami, materiálom i doplnkami. Zariadenie by malo byť pohodlné a malo by byť k dispozícií dostatok miesta na sedenie. Je na vás či zvolíte sedačku alebo radšej viac pohodlných kresiel, prípadne kombináciu oboch. Už ako sme písali vyššie, obývačka je miestom, ktoré vás ma reprezentovať. Ak teda prídu na návštevu hostia a nemyslíme tým len rodinu, ale aj priateľov či známych, mali by sa tam cítiť rovnako dobre ako sa tam cítite vy.

Snažte sa navodiť spoločenskú atmosféru tým, že nebudete kombinovať veľa farieb a množstvo nábytku a neprežeňte to ani doplnkami ako sú rastliny, fotorámiky či obrazy. Snažte sa zvoliť minimalistickú obývaciu stenu, prípadne len základnú policu so spodnou skrinkou. Pri výbere obývacej steny Vám môže pomôcť web moderneobyvaciesteny.sk, ktorý porovnáva stovky najlepších stien pre rok 2017. Podľa umenia feng šuej by sa v obývačke mali najviac zohľadňovať princípy živlov a to kovu a zeme.

Svetlé farby

Pri výbere farby obývačky stavte radšej na svetlé a teplé farby.  Zemité farby využite vo forme doplnkov či nábytku. Nebojte sa vzorov, dajte si tapety na stenu, tie vždy dodajú príjemnú atmosféru v každej miestnosti. Prípadne skúste steny natrieť farebne s rôznymi špeciálnymi motívmi.

Čo sa týka jin a jang, čím jednoduchší vzor si zvolíte, ktorý sa viac razy opakuje, aj keď len na závesoch prípadne na dekách položených na sedačkách, tak tým je atmosféra jangovitejšia, teda viac podnecujúcejšia. Jinové prostredie pôsobí upokojujúco, ak zvolíte ojedinelý a nepravidelný vzor.

feng suej

Pravidlá sedenia

Najzákladnejším pravidlom je, aby ani jeden z vašich hostí, prípadne členov z rodiny nesedel chrbtom k obývačkovým dverám. Toto pravidlo by malo byť dodržané naozaj za každých okolností. Každý jeden návštevník musí mať rovnakú možnosť, ktorou je vidieť, kto do miestnosti vstupuje, aby ho vzápätí mohol privítať.

Myslíte si, že najlepším riešením rozloženia nábytku na sedenie je kruh? Ak si to myslíte, mýlite sa. Pri takomto rozložení sedenia by ste mohli zabrániť niektorým návštevníkom vo výhľade na okno v obývačke, prípadne by nebolo splnené prvé pravidlo, teda niekto by sedel chrbtom k dverám. Mali by ste sedieť tak, aby vám i ostatným návštevníkom mohla chrbát chrániť stena, paraván alebo rastlina. A pred sebou by ste mali mať dostatok voľného priestoru.

V žiadnej obývačke nesmie chýbať

Knižnica by nemala chýbať ani v jednej obývačke. Je skvelou voľbou, ak zvolíte knižnicu, ktorá nie je vstavaná a nesiaha až po vrchol stropu. Aby bola v miestnosti lepšia energia, odporúča sa voliť zatvorené police z obidvoch strán a niektoré by mali byť kryté aj z prednej strany. Ak obľubujete fotografie rodiny, snažte sa ich umiestniť do najvrchnejších políc, pod vrchné police uložte knihy a časopisy.

Ak máte nejaké dokumenty, tie by nemali byť nikomu na očiach, radšej ich schovajte niekde do skriniek či zásuviek obývacej steny. Taktiež toto pravidlo platí aj pre rôzne iné papiere či poštu, ktorý by nemal byť na očiach.

Zvoľte správne kvety

Máte radi kvety?  Ak preferujete hlavne tie v kvetináčoch, je to dobrá správa. Umiestnite si v obývačke aspoň jeden bambus a pomarančovník. Vo feng šuej symbolizuje bambus vytrvalé šťastie a ak chcete priťahovať prosperitu, zvoľte citrónovník alebo aj pomarančovník.

Pokiaľ sa chcete cítiť vo svojej obývačke príjemne a vytvoriť tak aj príjemnú atmosféru pre hostí,  potom pri zariaďovaní nezabúdajte na tieto rady.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *